Bizaran gol, sreća i Eto'o spasili Kamerun od sramote

Nogometaši Kameruna preokretom su stigli do važne pobjede 3-2 protiv Zambije i tako ostali u igri za plasman u četvrtfinale na Afričkom kupu nacija...

Malo je falilo da se nogometaši Kameruna oproste od Afričkog kupa nacija već nakon dva kola, sramotnim porazima od Gabona i Zambije. Ipak, u završnici utakmice 2. kola protiv Zambije Eto'o, Geremi i društvo našli su snage i stigli do trijumfa koji im je vratio nadu da bi ipak mogli ući među 8 najboljih reprezentacija Afrike.

Zambija je protiv Kameruna povela već u 8. minuti, nakon što je Rigobert Song očajno reagirao i napucao svog golmana, da bi Mulengi preostalo samo poslati odbijenu loptu u praznu mrežu.

Kamerun je napadao i pokušavao izjednačiti, no tko zna bi li uopće uspio da si zambijski golman nije sam zabio gol. Naime, jedno loše ubacivanje Geremija u 68. minuti Mweene je krivo procijenio i lopta mu se otkoturala u gol. To je probudilo Kamerunce pa je nekoliko minuta kasnije Eto'o doveo svoju zemlju u vodstvo, no u 82. minuti vratar Kameni je napravio penal i Zambija je izravnala na 2:2. Ipak, Freiburgov napadač Idrissou u 86. minuti glavom je donio pobjedu uglednijoj reprezentaciji i ostavio ju u igri za završnicu turnira.

U drugoj utakmici skupine reprezentacije Tunisa i Gabona odigrale su 0-0. Tunis i Gabon pokazali su u Lubangu skromnu nogometnu predstavu u kojoj nije bilo previše uzbuđenja. Imale su obje reprezentacije svoje prilika, ali su zakazale u realizaciji.

Nakon dva odigrana kola vodi Gabon s 4 boda i u zadnjem ga kolu čeka Zambija koja ima 1. Kamerunu s 3 boda treba barem remi protiv opasnog Tunisa, koji je dosad dvaput remizirao u skupini.