pao crni niz

Bišćan debitirao pobjedom: Rijeka srušila Inter s igračem manje

Rijeka je pobjedom u Zaprešiću konačno slavila u HNL-u nakon šest utakmica.

U prvom susretu 11. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 2:1 (1:0) i probili se na četvrto mjesto.

Bila je to prva utakmica novoga trenera Igora Bišćana, koji je zamijenio Matjaža Keka na klupi Rijeke, a na drugoj strani trener Intera Samir Toplak vratio se nakon jednomjesečne suspenzije zbog vrijeđanja suca.

Riječani su poveli golom Antonija-Mirka Čolaka već u 11. minuti, no gosti su u 36. minuti ostali s desetoricom nakon što je isključen Stjepan Lončar. Ipak, Rijeka je i s igračem manje postigla i drugi gol u 63. minuti, a opet je strijelac bio Čolak nakon što je većinu posla odradio Pavičić.

U 84. minuti pred golom Riječana se najbolje snašao Nigerijac Theophilus Solomon i smanjio na 1:2, potom su Zaprešićani imali nekoliko prigoda, ali je obrana Rijeke izdržala.

Rijeka je s 17 bodova preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter ostao osmi s 10 bodova.

Pred 350 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0:1 Čolak (11), 0:2 Čolak (63), 1:2 Solomon (84)