Bilić: Ne krijem da sam osjećao pritisak

Hrvatska je odlično startala u kvalifikacijama za Euro 2012. i skinula početni pritisak zbog narušenog samopouzdanja neuspjelim plasmanom na SP u JAR…

U pobjedi protiv Latvije osjećala se želja hrvatskih reprezentativaca za novim dokazivanjem i potvrdom kvalitete, koju oni zasigurno imaju. Međutim, trebalo je prvo proći tvrdo gostovanje u Rigi gdje domaćin nije izgubio četiri posljednje službene utakmice.

'Za ovu utakmicu smo se pripremali deset mjeseci i označili je kao naše najteže gostovanje u ovom ciklusu. Došli smo opterećeni neuspjehom u prošlim kvalifikacijama i narušenim samopouzdanjem, a iz Rige odlazimo sretni i zbog pobjede i zbog igre', rekao je Slaven Bilić za Sportske novosti.

'Inzistirali smo na koncentraciji od prve minute jer domaćin nije slab. Zadovoljan sam kako su se igrači držali dogovora. Skratili su teren, nisu radili glupe prekršaje niti omogućavali Latvijcima da iskoriste svoj najjači adut – prekide. Bili smo strpljivi i dočekali gol u pravom trenutku', objasnio je hrvatski izbornik i nadodao:

>> Hrvatska silovito otvorila kvalifikacije za Euro!

>> VIDEO Hrvatska na konju: Grčka remizirala s Gruzijom!

'Ne krijem da sam osjećao pritisak, ali ništa drukčije od ostatka momčadi. Željeli smo pravi rezultat, dobar start i to smo dobili. Ipak, uz sav respekt prema suparniku ne smijemo past odmah u euforiju. Radi se o Latviji.'

Apsolviranim ispitom protiv Latvije dobili smo početno samopouzdanje i malo mira uoči još jedne važne utakmice. U utorak protiv Grčke. Na ruku nam ide i njihov kiks kod kuće protiv Gruzije (1:1). Sve nekako vuče na sjajan start sa šest bodova u džepu. No, treba još pričekati 90 zagrebačkih minuta gdje ćemo biti u izvrsnoj prilici odmah na početku kvalifikacija baciti najjačeg protivnika u skupini na koljena.