hrabra i borbena partija

BiH izvela senzaciju na startu Lige nacija: Džeko i društvo zaustavili Italiju u Firenci

Talijani su bili veliki favoriti, ali hrabra Bosna i Hercegovina uzela je bod, a mogla je i sva tri.

Bosna i Hercegovina senzacionalno je ostala neporažena kod favoriziranih Talijana na otvaranju skupine 4 elitnog ranga Lige nacija. U Firenci je bilo 1:1.

BiH je u Firenci okončala briljantan učinak novoga izbornika Roberta Mancinija od 11 pobjeda iz isto toliko utakmica.

Napadač Rome Edin Džeko doveo je BiH u vodstvo u 57. minuti nakon kornera, a Talijane je poraza spasio Stefano Sensi (67), koji je imao i dosta sreće jer se njegov udarac odbio od obrambenog igrača i prevario vratara.

Pogodak Stevena Bergwijna u 61. minuti donio je pobjedu Nizozemskoj protiv Poljske na Johan Cruyff Areni u Amsterdamu. Nizozemci su prošlogodišnji finalisti Lige nacija, a vodio ih je Dwight Lodeweges koji je zamijenio Ronalda Koemana nakon odlaska u Barcelonu.

Zlatko Dalić Dalić najavio utakmicu s Portugalom: Otkrio što očekuje i tko će dobiti priliku divider

U dvobojima Lige B Austrija je slavila kod Norveške (2:1), a Češka u susjedskom obračunu protiv Slovačke (1:3).

Rumunjska je odigrala kod kuće 1:1 sa Sjevernom Irskom iako je veći dio utakmice imala igrača više, a Škotska i Izrael su odigrali 1:1. Domaćine je u vodstvo iz penala doveo Ryan Christie, a u drugom dijelu je izjednačio Eran Zahavi.

U ligi C Litva je doma izgubila od Kazahstana s 0:2, a istim rezultatom je Albanija u Minsku svladala Bjelorusiju.

Hrvatska natjecanje otvara u subotu protiv Portugala. Utakmicu gledajte na portalu GOL.hr u izravnom prijenosu već od 20 sati kada počinje naša specijalna emisija.