breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Četiri gola na Luzu

Benfica i Ajax remizirali u Lisabonu: Nizozemci dvaput vodili, Haller se iskupio za autogol

Benfica i Ajax odigrali su u Lisabonu 2:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka…

U drugom susretu večeri Benfica i Ajax su odigrali 2-2. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali se Benfica oba puta vratila.

Bio je to njihov osmi međusobni susret, Benfica je slavila samo jednom, dok Ajax ima četiri pobjede.

U najavi utakmice najviše se pričalo o okršaju dvojice sjajnih napadača. Darwin Nunez je za Benficu ove sezne zabio 23, a Sebastien Haller za Ajax 28 golova. Urugvajac ima prosjek od 0.82 gola po utakmici, dok je Bjelokošćanin na prosjeku od jednog gola po susretu.

gol expired Manchester United se uz puno sreće izvukao u Madridu: Odluka pada na Old Traffordu divider

Haller je ponovo zabio i to dva gola, no jednog i u vlastitu mrežu.

Gosti su poveli u 18. minuti lijepim golom Dušana Tadića nakon što mu je odličnu dodao Noussair Mazraoui. Benfica je izjednačila na 1-1 u 26. minuti kada je Sebastien Haller slučajno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Napadač nizozemskog velikana je pogrešku ispravio tri minute kasnije pogodivši sa 2-1, a bio je to njegov već 11. pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Benfica je bila korak do izjednačenja u 61. minuti, no Nunez je pucao kraj desne stative. Tri minute kasnije uzvratio je Noussair Mazraoui, ali je njegov obećavajući pokušaj zaustavio Odysseas Vlachodimos. Ipak, domaćin je uspio izjednačiti u 72. minuti, a pogodak je zabio Roman Jaremčuk. Uzvratni susret je 15. ožujka u Amsterdamu.

Uzvratni susreti su 8. ožujka (Bayern Munchen - RB Salzburg, Liverpool - Inter), 9. ožujka (Real Madrid - PSG, Manchester City - Sporting), te 15. ožujka (Ajax - Benfica, Manchester United - Atletico Madrid) i 16. ožujka (Lille - Chelsea, Juventus - Villarreal).