U velikom derbiju 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je pobijedio Schalkea na Veltins Areni s 2-1 i tako se vratio na čelo ljestvice...

Sve najvažnije dogodilo se već u prvom poluvremenu, u njemu su postignuta sva tri gola, a i crveni je karton zaradio Hamit Altintop.

Vodeći je gol na utakmici zabio Franck Ribery u 25. minuti. Pucao je Ribery prizemno u sam desni kut vratara Manuela Neuera i zabio svoj četvrti ovosezonski gol s nekih 12-ak metara, a prethodno mu je asistirao Bastian Schweinsteiger.

Drugi je gol Bayern postigao već iz sljedećeg napada. Pogrešku Schalkeove obrane iskoristio je Altintop, gurnuo Olića u priliku, a hrvatski je reprezentativac sjajno uočio Thomasa Müllera u trku na drugoj vratnici i idealno mu servirao loptu za 2-0.

Schalke je uspio smanjiti u 31. minuti golom Kevina Kurnyja (18. gol) glavom nakon asistencije Rafinhe s lijeve strane, ali više od toga nije uspio, iako je već od 41. minute igrao s igračem više nakon isključenja Altintopa. Ivica Olić odigrao je za Bayern do 70. minute kada ga je zamijenio Gomez, a prilikom izlaska s travnjaka je pogladio po glavi reprezentativnog kolegu u redovima Schalkea Ivana Rakitića (odigrao svih 90 minuta). Danijelu Pranjiću Bayernov je trener Louis van Gaal ukazao priliku od 68. minute kada ga je uveo umjesto Francka Riberyja.

Bayer Leverkusen doživio je i treći uzastopni poraz na gostovanju kod Eintrachta (3-2) u Frankfurtu i tako vjerojatno ispao iz utrke za naslov prvaka. Poveo je Eintracht udarcem Selima Tebera iz jedanaesterca u 28. minuti, najbolji strijelac lige Stefan Kießling je dvama golovima (ukupno 18 ove sezone) donio 'apotekarima' vodstvo, ali već u četvroj minuti drugog dijela gosti ostaju s igračem manje nakon isključenja Daniela Schwaaba. Brojčanu nadmoć domaćini su sjajno iskoristili i golovima Caia i Franza (u 89. minuti) osvojili sva tri boda.

U ostalim utakmicama 2-1 domaće pobjede ostvarili su Stuttgart i Borussia Dortmund. Tako je Stuttgart preokrenuo 1-0 zaostatak iz prvog dijela protiv Borussije Mönchengladbacha i na kraju slavio golovima Rumunja Cipriana Marice i Srbina Zdravka Kuzmanovića.

Borussia je pobijedila Werder golovima Kevina Großkreuzta i Nevena Subotića, a poraz je bremenskom sastavu uspio tek ublažiti Aaron Hunt.

Na kraju spomenimo tek remi Freiburga s Bochumom 1-1 u kojem je hrvatski nogometaš Mensur Mujdža odigrao svih 90 minuta, dok je njegov suigrač Ivica Banović odgledao utakmicu s klupe.

Bundesliga, 29. kolo:

Borussia Dortmund – Werder Bremen 2-1 (Großkreutz 9, Subotić 22 / Hunt 65)

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 3-2 (Teber 28-11m, Caio 62, Franz 89 / Kießling 33, 46)

Freiburg – Bochum 1-1 (Cisse 18 / Dabrowski 23)

Nürnberg – Mainz 2-0 (Frantz 14, Choupo-Moting 40)

Schalke – Bayern München 1-2 (Kuranyi 31 / Ribery 25, Müller 26)

Stuttgart – Borussia Mönchengladbach 2-1 (Marica 66, Kuzmanović 83 / Reus 34)