Bayern u samo dvije minute od pobjede do poraza!

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva svakako je gostujući poraz lidera Bayern Münchena od Eintrachta u Frankfurtu 2-1...

Iako je Bayern imao vodstvo golom Miroslava Klosea još iz sedme minute sve do posljednjih trenutaka susreta, nepažnja u obrani bavarskog giganta dovela je do dvaju primljenih pogodaka u razmaku od samo dvije minute, pa je tako Eintracht golovima Juvhela Tsoimoua i Martina Fenina u 87., odnosno 89. minuti, prekinuo niz od tri uzastopna poraza.
S druge strane Bayern je tako doživio tek treći ovosezonski prvenstveni poraz (sva je tri doživio u gostima), te prvi od 26. rujna prošle godine kada je izgubio od HSV-a 1-0.

Kažimo da je pobjednički gol Fenina, njegov drugi ovosezonski, bio posebno lijep, a zabio ga je iskosa s desne strane s mekih desetak metara udarcem u suprotni kut gola Jorga Butta. Danijel Pranjić odigrao je do 65. minute za bavarski sastav, dok Ivica Olić nije bio u kadru zbog ozljede.

Nogometaši Freiburga prekinuli su na svom travnjaku crni niz od čak 12 utakmica bez pobjede u Bundesligi slavljem nad Mainzom s minimalnih 1-0. Jedini gol za šestu ovosezonsku pobjedu Freiburga zabio je Johannes Flum u 10. minuti. Hrvatski nogometaš Ivica Banović odgledao je cijeli dvoboj s klupe za pričuve, dok je Mensur Mujdža, bivši igrač Zagreba odigrao cijelu utakmicu.

Werder iz Bremena dva je puta na svom Weserstadionu zaostajao protiv Bochuma, ali je na kraju uspio slaviti supergolom Torstena Fringsa s nekih tridesetak metara. Domaću pobjedu ostvario je i Stuttgart protiv Hannovera (2-0) dvama golovima Rumunja Cipriana Marice, dok su Nürnberg i Hoffenheim podijelili bodove u utakmici bez golova. Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim, dok je Boris Vukčević ušao u igru u 87. minuti.