Gostima poništen gol

Bayern teškom mukom slomio Augsburg: Šesta pobjeda zaredom Bavaraca

Bayern je pobijedio Augsburg 2:0 u 25. kolu Bundeslige...

Nogometaši Bayerna upisali su šestu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima nakon što su u susretu 25. kola njemačkog prvenstva na Allianz Areni pobijedili Augsburg sa 2-0.

Bavarci su daleko teže nego što se očekivalo stigli do bodova protiv momčadi koja se dolazi u donjem domu Bundeslige.

Bayern je poveo u 53. minuti golom Thomasa Mullera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Leon Goretzka golom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Augsburg je 89. minuti uspio zatresti suparničku mrežu, ali je gol koji je postigao Florian Niederlechner poništen zbog zaleđa.

Ivan Perišić nije nastupio za Bayern zbog ozljede, dok je Tin Jedvaj u gostujućem sastavu igrao do 80. minute.

Bayern je ovom utakmicom produžio niz bez ligaškog poraza na 10 utakmica, a zadnji poraz Bavarci su doživjeli 7. prosinca prošle godine na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach.

Bayern sada vodi na ljestvici sa 55 bodova, četiri više od Borussije Dortmund, dok je RB Leipzig treći sa 50 bodova. Augsburg je na 14. mjestu sa 27 bodova, šest više od pozicije koja vodi u dodatne kvalifikacije.