novi trofej

Bayern srušio Dortmund i osvojio njemački Superkup: Kimmich heroj Bavaraca

Nastavlja se dominacija Bayerna.

Nogometaši Bayerna osvojili su njemački Superkup nakon što na Allianz Areni pobijedili Borussiju Dortmund sa 3-2.

To je već drugi drugi trofej Bavaraca ove sezone nakon što su u europskom Superkupu svladali Sevillu nakon produžetaka rezultatom 2-1, te peti u 2020. godini nakon slavlja u njemačkom prvenstvu i Kupu, te Ligi prvaka.

gol expired Marko Pjaca dobio koronavirus: Genoa više nema dovoljno zdravih igrača divider

Bayern je poveo 2-0, Borussija je uspjela izjednačiti, da bi njemački prvak trećim golom odlučio pobjednika.

Bavarci su poveli u 18. minuti golom Corentina Tolissa, a u 32. minuti je Thomas Muller povećao na 2-0. Borussija se vratila golovima Juliana Brandta (39) i Erlinga Haalanda (55), no Joshua Kimmich je u 82. zabio za pobjedu Bayerna.

Bayernu je to osmi Superkup, dok je Borussija ostala na šest naslova.