pušu za vratom

Bayern iskoristio poklon Borussije i smanjio zaostatak

Bayern je iskoristio nevjerojatan kiks Borussije.

Nogometaši Bayerna svladali su s 3:1 (2:1) Schalke na svojoj Allianz Areni u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 21. kola njemačkog prvenstva i tako su zasjeli na drugo mjesto te smanjili zaostatak za vodećom Borussijom Dortmund na samo pet bodova, nakon što je lider ispustio vodstvo 3:0 pred svojim navijačima protiv Hoffenheima.

Momčad Nike Kovača povela je autogolom Brume u 12. minuti. Gosti su izjednačili u 25. minuti preko Kutucua, ali samo dvije minute poslije Lewandowski je ponovno vratio prednost Bavarcima.

Poljski napadač tim je pogotkom postao prvi igrač Bayerna koji je postigao 100 golova na Allianz Areni, stadionu na kojem igraju od 2005. godine.

Konačnih 3:1 u 57. minuti postavio je Serge Gnarby koji je glavom skrenuo loptu koju je "škaricama" prema vratima poslao asistent Lewandowski.

Bayern sada ima 45 bodova, pet manje od vodeće Borussije.