Bundesliga

Bayern demolirao Bochum u gostima: Čak sedam puta golman Bochuma vadio loptu iz mreže

Bayern je savladao Bochum 7:0 u trećem kolu Bundeslige.

Bayern (Foto: DPA/Pixsell)

Još jednom iznimno uvjerljivom predstavom i pobjedom od 7:0 na gostovanju u Bochumu, nogometaši Bayerna zadržali su prvo mjesto i maksimalni bodovni učinak nakon tri kola nove sezone njemačke Bundeslige.

Već u 4. minuti mrežu domaće momčadi pogodio je Leroy Sane, a u 25. minuti je svoj prvijenac u debiju za Bavarce postigao Nizozemac Matthijs de Ligt. Kingsley Coman bio je strijelac za 3:0 u 33. minuti, a Sadio Mane je u 42. minuti pogodio za 4:0 na poluvremenu. Mane je u 60. minuti realizirao kazneni udarac za 5:0. Domaći branič Gamboa je zatresao svoju mrežu u 69. minuti, a za konačnih 7:0 strijelac je bio Serge Gnabry.

Luka Modrić "Vječna legenda": Ugledna Marca naklonila se Modriću pa otkrila njegov cilj za ovu sezonu divider

Trener aktualnih prvaka Julian Nagelsmann u ovom je dvoboju dao priliku i dvojici hrvatskih mladića. Josip Stanišić je u 62. minuti zamijenio Lucasa Hernandeza na lijevom boku Bayernove obrane, a Gabriel Vidović je u 72. minuti ušao umjesto Manea.

Bayern je jedina momčad u Bundesligi sa devet bodova nakon tri kola, uz gol-razliku 15:1. Po sedam bodova imaju Borussia Moenchengladbach, Union Berlin i Mainz. Na začelju su bez bodova Bayer Leverkusen i Bochum.

Nogometaši Eintrachta i Koelna odigrali su 1:1 pa je momčad iz Frankfurta i dalje bez pobjede u novoj sezoni.

Japanac Daichi Kamada je u 72. minuti postigao vodeći pogodak za Eintracht iz slobodnog udarca sa 17 metara, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Tada se činilo da će aktualni pobjednici Europske lige konačno doći do prve pobjede u novoj sezoni.

Josip Juranović VIDEO Juranović nastavlja sa sjajnim partijama zbog kojeg ga žele engleski velikani divider

No, planove domaćih pokvario je Jan Thielmann, kad je jednu odbijenu loptu nakon udarca iz kuta volejem sa 18 metara poslao neobranjivo u mrežu. Vratar Eintrachta Kevin Trapp bio je nemoćan.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu na poziciji desnog bočnog u Eintrachtovoj obrani, a u 89. minuti je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio gostujući vratar Schwabe.