Opet nula Atletica

Barcelona uraganom pomela Sevillu: Škarice Suareza, Rakitić dobio 20-ak minuta

Sevilla je odlično ušla u utakmicu i u prvih 25 minuta imala je tri sjajne prilike, međutim u nastavku prvog poluvremena Barca se probudila i s tri gola riješila pitanje pobjednika.

Luis Suarez (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu4:0 te tako skočila na drugo mjesto ljestvice.

Domaćin je stigao do vodstva u 27. minuti sjajnim škaricama Luisa Suareza. Pet minuta kasnije Arturo Vidal zabio je za 2:1, a do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Ousmane Dembele. U nastavku susreta među strijelce se upisao i Lionel Messi postigavši u 78. minuti sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Od 88. minute Barca je igrala s dva igrača manje nakon što je Ronald Araujo pocrvenio kao posljednji igrač utakmice, dok je Dembele dobio drugi žuti zbog prigovora. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Vidala.

Atletico Madrid ponovno je odigrao 0:0, ovoga puta na gostovanju kod Real Valladolida. Bio je to već treći susret u zadnja četiri kola u kojem je momčad Diega Simeonea odigrala bez golova. Najbolju priliku na utakmici imao je domaćin u 36. minuti, no Sandro Ramirez nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je visoko preko gola.