Messi ušao i pokrenuo uspavanu Barcu: Sporna situacija obilježila utakmicu

Barcelona je pobijedila Leganes 3:1 u 20. kolu La Lige...

Luis Suarez i Pichu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Barcelona je na Camp Nouu pobijedila Leganes 3:1 u 20. kolu španjolske lige.

Barcelona je započela utakmicu s Lionelom Messijem i Ivanom Rakitićem na klupi. Obojica su ušli u igru tek u drugom poluvremenu, nakon što je Leganes izjednačio golom Martina Braithwaitea u 57. minuti.

Barcelona je povela u 32. minuti. Nakon lijepe akcije strijelac je bio Ousmane Dembele, no gosti su izjednačili početkom drugog dijela praktički iz prvog ozbiljnijeg napada na utakmici.

To je natjeralo Ernesta Valverdea da ubrzo uvede Messija i Rakitića. Nekoliko minuta nakon što je ušao, Messi je dao značajan obol drugom golu Barcelone, koji je postigao Luis Suarez u 71. minuti.

Messi je u svojem klasičnom prodoru s desne strane prošao paralelno s crtom šesnaesterca, pa odlično pucao ljevicom u gornji desni kut, no vratar Leganesa Ivan Cuellar izvio se u zrak i briljantno obranio desnom rukom.

Suarez je natrčao na odbijenu loptu i ubacio je u mrežu, a nakon toga je koljenom zahvatio Cuellara, koji se u međuvremenu pridigao i pokušao uhvatiti loptu, no Urugvajac je bio brži.

Igrači Leganesa tražili su prekršaj na svojem vrataru, mišljenja su bili da je riječ o opasnoj igri Suareza, međutim sudac je odlučno pokazao na centar nakon konzultacije s VAR-om.

Ta će se odluka vjerojatno pozornije analizirati u španjolskim medijima, posebice madridskim.

U završnici utakmice Messi je postavio konačnih 3:1. Argentinac je dobro pogodio desnom nogom s desetak metara. Barcelona je s novom pobjedom zadržala razliku od pet bodova u odnosu na drugoplasirani Atletico te ima deset bodova više od trećeplasiranog Real Madrida.

REZULTATI:

Barcelona - Leganes 3-1 (Dembele 32, Suarez 71, Messi 90+3 / Braithwaite 57)
Real Betis - Girona 3-2 (Tello 12, Moron 54, Canales 90+4-11m / García 36, Doumbia 44)
Villarreal - Athletic Bilbao 1-1 (Ekambi 71 / Costa 18-a)
Levante - Valladolid 2-0 (Coke 42, Roger Martí 90+5)
Rayo Vallecano - Real Sociedad 2-2 (Comesana 22, Embarba 28 / Moreno 39, Jose 82)