Nova blamaža

Katastrofa Barce: Katalonci ispustili čak tri gola prednosti, Fati se opet ozlijedio

Celta i Barcelona odigrale su 3:3 u 13. kolu La Lige,...

Tri pogotka prednosti nakon prvog poluvremena ispustili su nogometaši Barcelone na gostovanju u Vigu, gdje je domaća Celta pogotkom u završnici dvoboja 13. kola španjolske La Lige uspjela osvojiti bod odigravši 3-3.

Barcelona je odigrala furiozno prvo poluvrijeme. Već u 5. minuti mrežu je zatresao Ansu Fati. U 18. minuti je Barcelonin kapetan Sergio Busquets postigao svoj prvi pogodak u La Ligi nakon dvije godine, a u 34. minuti je Memphis Depay glavom poslao loptu u mrežu na ubačaj Jordija Albe.

No, u nastavku je Celta zaigrala mnogo bolje što je rezultiralo i pogocima. U 52. minuti je Iago Aspas postigao prvi pogodak za domaću momčad, a Nolito je u 74. minuti potpuno smanjio zaostatak Celte. U šestoj minuti sučevog dodatka kapetan domaćih Iago Aspas svojim je drugim pogotkom na utakmici, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 3-3.

Osim toga, Katalonci su na ovoj utakmici izgubili Fatija, koji je u 48. minuti sjeo na travnjak i uhvatio se za zadnju ložu lijeve noge te morao biti zamijenjen.

Barcelona je sa 17 bodova privremeno na devetom mjestu, a za vodećim Real Sociedadom zaostaje osam bodova. Celta Vigo je sa 12 bodova na 14. poziciji.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Espanyol je kao domaćin svladao Granadu sa 2-0. Adria Pedrosa (30) i Raul de Tomas (42) bili su strijelci za pobjednike.

U subotu će još igrati Alaves - Levante (18.30 sati) i Real Madrid - Rayo Vallecano (21.00).

Španjolska - 13. kolo:

Espanyol - Granada 2-0 (Pedrosa 30, de Tomas 42)
Celta - Barcelona 3-3 (Aspas 52, 90+6, Nolito 74 / Fati 5, Busquets 18, Depay 34)