breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Barcelona 'kiksala' u derbiju i dala novu veliku šansu Realu!

U gradskom derbiju Espanyol i Barcelona podijelili su bodove na stadionu Cornella-El Prat odigravši 0-0 u sklopu 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva...

Barcelona je u dvoboj ušla sa statusom izrazitog favorita, kao lider prvenstvene ljestvice i sa sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda, ali na kraju nije uspjela doći do gola i tri boda. Espanyol je igrao čvrstu i pokretljivu obranu s pravovremenim markiranjem najboljeg strijelca današnjice Lionela Messija, a valja reći da je Barcelona od 62. minute igrala s igračem manje nakon što je isključenje (drugi žuti karton) zaradio Dani Alves zbog grubog starta na Josea Callejona.

Možda i najbolju priliku na utakmici imao je zapravo Espanyol u 45. minuti kada je udarac glavom Pabla Daniela Osvalda vratar Barçe Victor Valdes uspio skrenuti u vratnicu.
Na kraju spomenimo da se u ovom dvoboju nakon dvotjedne pauze uvjetovane ozljedom lista vratio i Zlatan Ibrahimović. Ušao je u 82. minuti umjesto Pedra, ali nije se uspio značajnije istaknuti.

Barcelona je ovim remijem pružila priliku Real Madridu da joj se priključi na samo bod zaostatka pobijedi li u nedjeljnom derbiju Valenciju na Santiago Bernabeuu. Espanyol je osvojenim bodom skočio s 14. na 12. mjesto na ljestvici.