Talijani slave

Drama na Camp Nouu: Inter šokirao Barcelonu, Katalonci na rubu ispadanja

Barcelona i Inter odigrali su 3:3 na Camp Nouu u 4. kolu Lige prvaka…

U najzanimljivijoj utakmici večeri Barcelona i Inter su na Camp Nou podijelili bodove igravši 3-3 (1-0) u skupini C.

Povela je Barcelona preko Dembelea (40) u završnici prvog poluvremena, no Inter je uspio preokrenuti golovima Barelle (50) i Lautara (63), a s tim rezultatom Inter je imao prolaz, dok bi Barcelona ostala bez izgleda za prolazak u osminu finala dva kola prije kraja.

Ipak, uz veliku dozu sreće Lewandowski (82) je pogodio za 2-2, a nakon što je Gosens (89) po drugi put doveo Inter na korak od prolaska, opet se ukazao Lewandowski (90+2) i preciznim udarcem glavom spasio Barcelonu.

Marcelo Brozović zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u dresu Intera.

Bayern je osigurao jedno od prva dva mjesta u skupini C 4-2 (4-0) pobjedom na gostovanju kod Viktorije u Plzenu. Njemački je prvak riješio pitanje pobjednika u prvih 45 minuta kada su zabijali Mane (10), Mueller (14) i Goretzka (25, 35), da bi u nastavku Vlkanova (62) i Kliment (75) ublažili poraz domaćih.

Josip Stanišić igrao je čitav susret za Bayern.

Vodeći Bayern ima 12 bodova, drugi je Inter sa sedam, treća Barcelona ima četiri, dok je na dnu Viktoria bez bodova.

Rezultati susreta 4. kola nogometne Lige prvaka igranih u srijedu:

REZULTATI,
SKUPINA A:
Napoli - Ajax 4-2 (Lozano 4, Raspadori 16, Kvarackelija 62-11m, Osimhen 89 / Klaassen 49, Bergwijn 83-11m)
Rangers - Liverpool 1-7 (Arfield 17 / Firmino 24, 55, Nunez 66, Salah 75, 80, 82, Elliott 87)

Atletico - Club Brugge 0-0
Bayer - Porto 0-3 (Galeno 6, Taremi 53-11m, 64-11m)
TABLICA:
1. Club Brugge 4 3 1 0 7-0 10
2. Porto 4 2 0 2 6-6 6
3. Atletico 4 1 1 2 2-5 4
4. Bayer 4 1 0 3 2-6 3

SKUPINA C:
Viktoria Plzen - Bayern 2-4 (Vlkanova 62, Kliment 75 / Mane 10, Mueller 14, Goretzka 25, 35)
Barcelona - Inter 3-3 (Dembele 40, Lewandowski 82, 90+2 / Barella 50, Lautaro 63, Gosens 89)
TABLICA:
1. Bayern 4 4 0 0 13-2 12
2. Inter 4 2 1 1 6-5 7
3. Barcelona 4 1 1 2 8-7 4
4. Viktoria Plzen 4 0 0 4 3-16 0

SKUPINA D:
Sporting - Marseille 0-2 (Guendouzi 20-11m, Sanchez 30)
Tottenham Hotspur - Eintracht F. 3-2 (Son 19, 36, Kane 28-11m / Kamada 14, Alidou 87)