Rakitiću drugo poluvrijeme

Barca preokretom do prvog trofeja sezone: Ter Stegen u 90. minuti obranio jedanaesterac

Nogometaši Barcelone pobjednici su španjolskog Superkupa, oni su u marokanskom Tangeru svladali Sevillu s 2-1 (1-1).

Barceloni španjolski Superkup (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Povela je Sevilla preko Sarabije u devetoj minuti nakon kontranapada i asistencije Muriela. Pogodak je prvo poništen, ali je uz pomoć VAR-a ipak priznat.

Izjednačio je Pique (42). Messi je izveo slobodni udarac s 20-ak metara i pogodio lijevu vratnicu, a lopta se odbila do braniča koji je u padu uspio zabiti za 1:1. Pobjednički gol za Barcelonu postigao je Dembele (79), za kojeg Sevilla nije imala rješenja.

U 90. minuti Sevilla je imala priliku poravnati na 2:2, ali je udarac Ben Yeddera s bijele točke obranio Ter Stegen i tako postao junak susreta. Bacio se u desnu stranu i uhvatio loptu, čime je uz Dembelea odnio titulu igrača utakmice i donio novi trofej na Camp Nou.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je drugo poluvrijeme za Barcelonu.

VIDEO Barcelona - Sevilla 2:1