breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Prekinuli crni niz

Tin Jedvaj slavi: Jako važna pobjeda Augsburga u Gelsenkirchenu, agonija Schalkea

Augsburg je u gostima pobijedio Schalke 3:0 u 27. kolu Bundeslige...

Nogometaši Augsburga ostvarili su vrijednu 3-0 pobjedu na gostovanju kod Schalkea u Gelsenkirchenu u prvoj nedjeljnoj utakmici 27. kola njemačke Bundeslige.

Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim pogotkom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za 2-0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu na središnjem braniču u pobjedničkoj momčadi.

Augsburg je sa 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke sa 37 bodova ostao na 8. poziciji.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Treći je Bayer Leverkusen sa 53 boda, a četvrta Borussia Moenchengladbach sa 52.

U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice 27. kola u kojima se sastaju: Mainz - RB Leipzig (15.30 sati) i Koeln - Fortuna (18.30).

Njemačka - 27. kolo:

Schalke - Augsburg 0-3 (Lowen 6, Sarenren-Bazee 76, Cordova 90+1)

Mainz - RB Leipzig (15.30)
Koeln - Fortuna (18.00)

Odigrano prije:
Borussia M. - Bayer L. 1-3 (Thuram 52 / Havertz 7, 58-11m, Bender 81)
Freiburg - Werder 0-1 (Bittencourt 19)
Paderborn - Hoffenheim 1-1 (Srbeny 9 / Skov 4)
Wolfsburg - Borussia D. 0-2 (Guerreiro 32, Hakimi 78)
Bayern - Eintracht 5-2 (Goretzka 17, Mueller 41, Lewandowski 46, Davies 61, Hinteregger 74-ag / Hinteregger 52, 55)
Hertha - Union Berlin 4-0 (Ibišević 51, Lukebakio 52, Cunha 61, Boyata