Madriđani drugi

Atletico pobijedio, Vrsaljko asistirao Torresu: Hrvatski bek na visokoj razini

Atletico je pobijedio Alaves 1:0 u 16. kolu Primere...

Šime Vrsaljko (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa španjolskog nogometnog prvenstva madridski Atletico je s minimalnih 1-0 (0-0) pobijedio Alaves, a pobjednički pogodak postigao je Fernando Torres u 74. minuti na ubačaj hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka.

VIDEO Atletico - Alaves 1:0

Vrsaljko je bio u početnoj postavi Atletica i odigrao na vrlo visokoj razini svih 90 minuta. No, potez koji će pamtiti je prodor i oštar ubačaj na pet metara u 74. minuti, kad je njegovu akciju pratio Fernando Torres i pravovremenim uklizavanjem ugurao loptu u mrežu.

Ovom pobjedom Atletico je privremeno zasjeo na drugo mjesto, jer je u subotu Valencia poražena sa 2-1 na gostovanju kod Eibara.

Barcelona je u vodstvu sa 39 bodova, tri više i utakmicom manje od drugoplasiranog Atletica. Treća je Valencia sa 34 boda, a četvrti Real Madrid sa 31. Alaves je sa 12 bodova na 18. mjestu, ispred Malage sa 11 i Las Palmasa sa 10 bodova.