Dramatičan preokret

Atletico iščupao sva tri boda u Barceloni u devetoj minuti sudačke nadoknade

Prvak se s 2:1 vraća iz katalonske prijestolnice s čelnom pozicijom na tablici poslije 4. kola La Lige.

Španjolski nogometni prvak Atletico Madrid upisao je gostujuću pobjedu 2:1 protiv Espanyola u 4. kolu La Lige postigavši pobjednički pogodak u devetoj minuti nadoknade.

Gol odluke zabio je Thomas Lemar.

Espanyol je poveo u 40. minuti preko Raula de Tomasa, a u 79. minuti je izjednačio Yannick Carrasco. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Lemar je zabio za pobjedu gostiju u 90+9 minuti susreta.

Domaćini su nakon utakmice prosvjedovali kod suca zbog tolike nadoknade, no u drugom poluvremenu su bile dvije VAR provjere koje su "pojele" dosta minuta.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za momčad iz Madrida.

Atletico je ovom pobjedom barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici sa 10 bodova, dva više od Athletic Bilbaoa. Slijede Real Madrid, Sevilla, Valencia, Barcelona i Mallorca sa po sedam bodova.