najbrži gol u povijesti serie A

Atalanta razbila Romu u preokretu, Milan srušio rekord

Milanski rivali i dalje predvode ljestvicu u Italiji.

Nogometaši Atalante pobijedili su Romu s 4:1 nakon što su gosti vodili 1:0 na poluvremenu.

Roma je povela već u trećoj minuti golom Edina Džeke, no u drugom poluvremenu na terenu je postajala samo jedna momčad, Atalanta.

Domaćin je od 59. do 85. minute zabio četiri gola okrenuvši rezultat, a strijelci su bili Duvan Zapata (59), Robin Gosens (70), Luis Muriel (72) i -(85).

Mario Pašalić nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede mišića, dok je Boško Šutalo utakmicu gledao s klupe za pričuve.

Atalanta je ovom pobjedom napredovala za jedno mjesto i sada je sedma sa 21 bodom, dok je Roma ostala na četvrtom mjestu sa 24 boda.

Na ljestvici vodi Milan sa 31 bodom ispred Intera koji ima bod manje. Juventus je treći sa 27 bodova.

gol expired Domagoj Vida zabio čudesan gol karijere: Jedan od najboljih ove sezone u Europi divider

Milan je na gostovanju pobijedio Sassuolo s 2:1, a susret je obilježio Rafael Leao postigavši pogodak nakon svega šest sekundi igre što je najbrži gol u povijesti Serie A.

Gosti su krenuli s centra, a Hakan Calhanoglu je uposlio Rafaela Leaoa koji je zabio za 1:0 nakon 6,7 sekundi.

Dosadašnji rekord držao je Paolo Poggi koji je u prosincu 2001. godine zabio gol za Piacenzu protiv Fiorentine nakon osam sekundi.

Alexis Saelemaekers je u 26. minuti doveo goste do 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Domenico Berardi u 89. minuti. Ante Rebić nije nastupio za Milan.

gol expired Brekalo iz slobodnog udarca donio pobjedu Wolfsburgu, preskočili su Borussiju Dortmund divider

Inter je identičnim rezultatom pobijedio Speziju. Za milanski sastav zabili su Achraf Hakimi (51) i Romelu Lukaku (71-11m), a za goste zabio je Roberto Piccoli (90+4).

Marcelo Brozović je igrao do 66. minute, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 80. minuti. Martin Erlić nije nastupio za goste.

Cagliari i Udinese su odigrali 1:1, a Marko Rog je igrao do 88. minute za domaći sastav.

Benevento je pobijedio Genou s 2:0. Marko Pjaca je za goste igrao cijeli susret, dok Milan Badelj nije nastupio.