Hrvati na klupi

Atalanta pobijedila Fiorentinu, Udinese u derbiju začelja svladao Bolognu

Atalanta je pobijedila Fiorentinu 3:1 u 26. kolu talijanske lige...

Pašalić i suigrači iz Atalante (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je kao domaćin svladala Fiorentinu sa 3-1 (2-1).

Gosti iz Firence poveli su preko Muriela (3), no domaći su preokrenuli već do odlaska na odmor golovima Iličića (28) i Gomeza (34), da bi na konačnih 3-1 povisio Gosens (59).

Mario Pašalić ušao je u igru za Atalantu u 73. minuti, dok je Marko Pjaca igrao za Fiorentinu od 85. minute.

Atalanta je s nova tri boda osma, ima ih 41 kao i šesti Lazio i sedmi Torino, dok je Fiorentina ostala 10. sa 36 bodova.

Ranije u nedjelju Udinese je napravio veliki korak ka ostanku u prvoj talijanskoj ligi zahvaljujući 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv izravnog konkurenta Bologne. Udinese je poveo preko De Paula (25-11m), na 1-1 poravnao je Palacio (39), da bi slavlje domaćima osigurao Pussetto (79). Ovom pobjedom Udinese je skočio na 15. mjesto sa 25 bodova, sedam više od 18. Bologne koja se nalazi u zoni ispadanja.

Sampdoria je kao gost svladala SPAL u Ferrari sa 2-1 (2-0). Gosti su stigli do prednosti od 2-0 preko Quagliarelle (4, 11) na samom početku susreta, dok je poraz domaćih ublažio Kurtič (90+4). Sampdoria je sada osma sa 39 bodova, dok je SPAL 16. sa 23.

Iako je sat vremena imala igrača više, Genoa nije uspjela svladati Frosinone, susret je okončan bez pogodaka. Genoa je sada 12. sa 30 bodova, dok je Frosinone pretposljednji, 19. sa 17.

Torino je pobijedio Chievo sa 3-0 (0-0) iako je zadnja momčad na ljestvici do 76. minute imala bod u rukama i održala mrežu netaknutom, ali je domaća momčad s dva pogotka u sučevoj nadoknadi ostvarila uvjerljivu pobjedu. Belotti je u 76. minuti pogodio za 1-0, a pogotke nakon isteka 90. minute postigli su Rincon (90+2) i Zaza (90+4). Torino se desetom pobjedom u sezoni sa 41 bodom privremeno probio na šesto mjesto. Chievo je sa 10 bodova na dnu ljestvice.

Kolo će od 20.30 sati zaključiti drugi Napoli i vodeći Juventus. Uoči tog susreta Juventus ima 69, a Napoli 56 bodova.