je li to znak oporavka?

Arsenal prekinuo katastrofalne rezultate pregazivši Chelsea u londonskom derbiju

Arsenal je s 3:0 pobijedio Chelsea na svom Emirates stadionu…

Teško je Chelsea s našim Mateom Kovačićem stradao na Emiratesu kod ranjenog Arsenala. Bilo je 3:1 za Topnike koji proživljavaju jednu od najgorih sezona u povijesti natjecanja u najvišem rangu engleskog nogometa.

Ovo je bila prva pobjeda Arsenala u Peremier ligi još od 1. studenog.

Topnici su dočekali Bluese uzdrmani velikom rezultatskom krizom tijekom koje su potonuli na skromno 15. mjesto Premier lige sa svega tri boda više od zone ispadanja. Stoga nije potrebno posebno naglašavati koliko su domaćinu bili važni bodovi. Nagađalo se kako bi još jedan kiks mogao značiti i otkaz Mikelu Arteti.

U utakmici u kojoj nije imao pravo na pogrešan korak, Arsenal je odigrao odlično i posve zasluženo je slavio protiv blijedog gradskog suparnika koji je prvi udarac u okvir gola uputio tek u 85. minuti.

Golove za Arsenal zabili su Alexandre Lacazette (34-11m), Granit Xhaka (44), te Bukayo Saka (56), dok je za Chelsea zabio Tammy Abraham (85). Gosti su u 90. minuti imali i kazneni udarac, no Bernd Leno je obranio slabo izvedeni udarac Jorginha.

Mateo Kovačić je igrao prvo poluvrijeme za Chelsea.