Wengerovi Topnici zabili su pet komada Portugalcima i u velikom stilu izborili četvrtfinale Lige prvaka...

Arsenal je opravdao ulogu favorita. Nema sumnje, Wenger može biti zadovoljan: iako su izgubili na gostovanju u Portu, Topnici su briljantnom igrom u uzvratu potpuno razbili Portugalce i izborili mjesto u četvrtfinalu elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

Na svom Emiratesu briljirao je Rus Andrej Aršavin, koji je 75 minuta koliko je proveo u igri pravio veliku pomutnju u obrani gostiju, te zabilježio dvije fantastične asistencije za dvije pogotka Arsenala.

Arsenal je dominirao od samog početka. Već u 10. minuti nakon jedne lopte u prostor Helton je istrčao pred Aršavina, ostao kratak, a lopta se odbila do Danca Bendtnera koji ju je poslao u praznu mrežu. U 25. minuti Aršavin je promiješao Portovu obranu pa ubacio na drugu stativu gdje je opet čekao Bendtner i ponovo poentirao.

U drugom se dijelu pokušao vratiti Porto, Falcao je propustio jednu dobru priliku, da bi zatim utakmicu briljantnim soloprodorom riješio Sammir Nasri u 64. minuti. Francuz je prošao trojicu pa pogodio u suprotni kul Heltona. Visokih 4:0 postavio je već u sljedećem napadu Eboue, nakon što mu je Aršavin poslao idealnu loptu u prazno, a reprezentativac Obale Bjelokosti zaobišao golmana i poentirao. U 90. minuti Bendtner je iz penala postigao svoj treći gol na utakmici. Savršena večer za Topnike koji će s puno zanimanja čekati ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka.

Nažalost, u ovoj briljantnoj pobjedi Arsenala nije sudjelovao Eduardo da Silva. Utakmicu je započeo s klupe, a Wenger ga je tamo i ostavio, dok je u igru poslao Ebouea, Walcotta i Denilsona.

Arsenal je tako nanio najteži poraz Portu u europskim utakmicama ikad, a trostruki prvak Portugala još jednom je pokazao da ove sezone nije na nivou vrhunskih europskih momčadi.

Liga prvaka, uzvratna utakmica osmine finala:

Arsenal – Porto 5-0, (Bendtner 10, 25, 90+1 - 11m, Nasri 63, Eboue 66), prva utakmica 1-2