Baš kao i u Hrvatskoj, odnosno u HNL-u, u Sloveniji je također ovaj ponedjeljak 15. veljače posljednji dan prijelaznog roka.
Tri vijesti o kojima se priča
Zanimljiv transfer realizirala je ljubljanska Olimpija. Na posudbu iz Rome doveli su Antu Ćorića, bivšeg igrača Dinama koji je dok je nosio dres Modrih puno obećavao i bio razvikan, ali mu karijera već neko vrijeme ide silaznom putanjom.
Ćorić je debitirao za Modre dva dana poslije svog 17. rođendana i upisao više od 100 nastupa u svim natjecanjima prije negoli je u ljeto 2018. prešao u Romu za šest milijuna eura.
Međutim, u Rimu je upisao svega tri nastupa i na terenu proveo svega 48 minuta u svojoj prvoj sezoni, pa ga je Roma poslala u španjolskog drugoligaša Almeriju, gdje je igrao u sezoni 2019./2020., a zatim se prošle jeseni priključio nizozemskom Venlu, također na posudbu.
U ukupno 20 nastupa u Španjolskoj i Almeriji postigao je - nula golova. Proteklih pola godine bio je u Venlu, a sad je ta posudba prekinuta i uslijedila je nova, u Olimpiju.
Poslije 21 kola Prve lige Telekom Slovenije Olimpija se nalazi na prvom mjestu, s jednim bodom više od najvećeg rivala Maribora i sedam više u odnosu na trećeplasiranu Muru.