pohod na europu

Kramarić zabio novi pogodak u visokoj pobjedi Hoffenheima, hat-trick Belfodila

Nogometaši Hoffenheima upisali su uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Augsburga u susretu 28. kola Bundeslige.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je još jedan pogodak u novoj pobjedi Hoffenhema. Krama je zabio za 1:0 na gostovanju kod Augsburga, a nakon toga je gledao svog suigrača Belfodila kako zabija hat-trick u visokoj 4:0 pobjedi.

Kramarić je u 6. minuti uposlio Belfodila kojem je udarac obranio domaći vratar, ali se lopta odbila samo do Krame koji ju je pospremio pod gredu.

Bio je to njegov 15. ovosezonski pogodak u Bundesligi, a u 30. minuti je imao još jednu sjajnu priliku, no udarac iskosa s pet-šest metara sjajno je u gredu uspio odbio domaći vratar.

Nakon tog gola Belfodil je iduće tri velike prilike iskoristio i postigao hat-trick. Podsjetimo, isti je igrač i na zadnjoj utakmici, slavlju Hoffenheima protiv Bayera (4:1), trebao zabiti hat-trick, ali je Kramarić njegov udarac za treći pogodak sproveo u prazan gol i sebi osigurao titulu najboljeg strijelca u klupskoj povijesti.

Hoffenheim je ovom pobjedom stigao na samo bod od šestog mjesta koje dogodine vodi u Europu.