Allardyce u strahu: Kalinić bi mogao izgubiti vjeru u sebe

Menadžer Blackburna Sam Allardyce i dalje inzistira na svojoj filozofiji da hrvatskog napadača Nikolu Kalinića mora postepeno uvoditi u svijet premierligaškog nogometa...

Od prošloljetnog transfera iz Hajduka vrijednog 6 milijuna funti, Kalinić je u dresu Roversa upisao 12 premierligaških nastupa, ali samo jedan od prve minute.

Iako je u četvrtak u prvoj polufinalnoj utakmici protiv Aston Ville na Ewood Parku (1-0 pobjeda Aston Ville) u Carling Cupu Kalinić bio najopasniji igrač Roversa (pogodio dvije vratnice), Allardyce objašnjava da ga i dalje ima namjeru uvoditi s klupe za rezerve.

'Njegova igra protiv Ville sugerira da je spreman za nastupe od prve minute, ali strah me da ako ne zabije, da bi njegovo samopouzdanje moglo nepovratno nestati', rekao je Allardyce uz dodatak:

>> VIDEO: Kalinić tragičar u porazu od Aston Ville

'Nismo ga doveli da bi bio naš glavni igrač ove sezone. Cilj nam je postepeno ga uvoditi u igru.'

Blackburn je trenutno 13-plasirana momčad premierligaške ljestvice s 21 osvojenim bodom, a sljedeći mu je protivnik u nedjelju u 22. prvenstvenom kolu na Ewood Parku devetoplasirani Fulham.

Kalinić će u utakmici s Fulhamom vrlo vjerojatno priliku ponovo čekati na klupi za rezerve. Dosad je u dresu Roversa bivši napadač Hajduka zabio tri gola, dva u Carling Cupu i jedan u FA Cupu, dok još nije osjetio slast postignutog gola u Premiershipu.