grčevita borba za ostanak

Alen Halilović zabio za pobjedu i dovršio ludi preokret Birminghama

Birmingham je osvojio sva tri boda, a heroj je bio Alen Halilović

Birmingham je s 2:1 pobijedio Queens Park Rangerse u 33. kolu engleskog Championshipa. Heroj domaćina bio je Alen Halilović koji je zabio za pobjedu u 85. minuti utakmice nakon što je tek u 63. minuti ušao u igru.

Gosti su vodili od 44. minute pogotkom Charlieja Austina, no desetak minuta prije kraja kreće preokret domaćina. Prvo je u 82. minuti izjednačio Kristian Pedersen, a onda je slavlje donio hrvatski veznjak koji je na Otok stigao ove jeseni kao slobodan igrač.

Bio je ovo prvi pogodak Halilovića otkad je stigao u tek osmom nastupu. Dosad nije uspio skupiti niti jednu cijelu utakmicu.

Halilovićev gol bio je vrlo lijep, dobro je naciljao i pogodio dalji kut s ruba šesnaesterca.

Drugi Hrvat u momčadi Birminghama, Ivan Šunjić igrao je od prve minute.

Birmingham se grčevito bori za ostanak u drugom rangu engleskog nogometa. Trenutno je posljednji iznad zone ispadanja s pet bodova više, ali i dvije utakmice više od 22. na ljestvici, Rotherhama.