a je to...

Akcija iz kineske lige pravi je hit: Serija pogrešaka za nasmijati se od srca

Detalj s utakmice kineske Super lige sve je samo ne promocija tamošnjeg nogometa.

Wang Dalei (Screesnhot)

U elitnoj kineskoj nogometnoj ligi odigrano je peto kolo nedavno započete sezone. U vodstvu je sa svih pet pobjeda Shanghai SIPG, jedina momčad sa stopostotnim učinkom. Za petama im je aktualni prvak, odnosno momčad koja posljednjih sedam sezona vlada kineskim nogometom - Guangzhou Evergrande, koja ima tri boda zaostatka.

Upravo s njihove utakmice i pobjede od 1:0 protiv Shandong Lunenga stiže nam komičan detalj. Domaćin je jedini gol na utakmici postigao već u 4. minuti, a samo deset minuta kasnije propustili su povećati prednost nakon velike pogreške gostujućeg vratara Wanga.

Čak trojica domaćih igrača probala su zabiti, no prvi je pogodio stativu, drugog su blokirali u dva navrata, dok je treći promašio loptu. Nije baš najbolja reklama za kinesku ligu u koju su otišle mnoge zvijezde iz Europe koje su željele zaraditi velik novac.

Da stvar bude gora, radi se o najboljoj momčadi u novijoj povijesti kineske lige…