prošlosezonski polufinalisti

Ajax remijem počeo put prema Ligi prvaka: Huntelaar zabio bitan gol za Kopljanike

Ajax je prošle sezone bio senzacija Lige prvaka, ali u novoj sezoni počinje u kvalifikacijama.

Klaas Jan Huntelaar (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Prošlosezonski polufinalist Ajax odigrao je 2:2 na gostovanju kod Paoka u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka.

Nizozemsku momčad u vodstvo je doveo Hakim Ziyech u 10. minuti, ali Chuba Akpom i Leo Matos donijeli su preokret grčkom prvaku.

Kopljanicima je bolju situaciju uoči uzvrata osigurao Klass Jan Huntelaaer golom za 2:2 u 57. minuti. Uzvrat je na rasporedu u utorak 13. kolovoza od 20:30.

Pobjednik ovog dvomeča igrat će za plasman u grupnu fazu Lige prvaka protiv APOELA ili Qarabaga. Qarabag je u prvoj utakmici napravio velik posao pobjedom 2:1 na gostovanju.