Golovi kao na traci

VIDEO Ajax brutalno ponizio dojučerašnjeg drugoligaša: Osam različitih strijelaca za devet pogodaka u ludom susretu

Pobjedom u 5. kolu nizozemskog prvenstva Ajax je privremeno zauzeo prvo mjesto na ljestvici.

U susretu 5. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je svladao dojučerašnjeg drugoligaša Cambuur s nevjerojatnih 9:0.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je 4:0 za momčad iz nizozemske prijestolnice, a do kraja utakmice uspjeli su zabiti još pet pogodaka.

Golijadu je pokrenuo Timbet pogotkom u 16. minuti susreta, a tri minute kasnije već je bilo 2:0. precizan je bio Berghius. U razmaku od samo četiri minute Ajax je povećao prednost na 4:0 pogocima Neresa i Mazraouija.

U drugom dijelu susreta Ajax je nastavio u istom ritmu, u kratkom razmaku od sedam minuta zabili su tri pogotka, pogađali su Tadić, Daramy i Haller, a konačan rezultat postavili su Danilo i Neres koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Nevjerojatnu golijadu Ajaxa možete vidjeti ovdje.

S ovom pobjedom Ajax je skočio barem privremeno na vrh prvenstvene ljestvice s 13 bodova i nevjerojatnom gol-razlikom 22-1. Na drugom mjestu je PSV koji ima 12 bodova i utakmicu manje.