Navijači Athletica i Anderlechta utrčali su na teren i počeli se tuči oko centra, a zatim se sve pomaknulo do gola. Nakon nekoliko minuta policija je uspjela smiriti situaciju...

Šesnaestina finala Europske lige nije prošla bez incidenta. Očito više ne može nijedno natjecanje završiti bez nekog fizičkog obračuna. Poprište nemilog događaja bio je stadion San Mames u Bilbaou. Navijači Athletica i Anderlechta utrčali su na teren i počeli se tuči oko centra, a zatim se sve pomaknulo do gola. Nakon nekoliko minuta policija je uspjela smiriti situaciju.

'Vidjeli ste navijače u gradu kako piju i nakon toga se nisu mogli kontrolirati. Mi smo svi ovdje došli gledati sportski spektakl. Ovo je zbilja tužan događaj', rekao je predsjednik baskijskog kluba Fernando García Macua.

Navijači španjolskog i belgijskog kluba su se nasred stadiona cipelarili, šakatali, a nakon nekoliko minuta policija je intervenirala i zaustavila teže krvoproliće.

'Sramota je da mi sada razgovarao o tome, a ne o utakmice. Ovakve stvari ne bi se smjele događati na nogometnim terenima', tužno je reagirao domaći trener Joaquin Caparros.

Obje strane tvrde da su protivnički navijači krivi za provociranje, ali krajnji rezultat je sramota na terenu. Ne zbog utakmice, već zbog sukoba navijača i stravične scene tučnjave. Utakmica je završila 1-1 a, golove su postigli Biglia za goste u 35. minuti i Dominguez za Španjolce u 58. minuti.

Sada je na potezu Uefa i njena disciplinska komisija koja redovito kažnjava takve incidente. U Nyonu je na snazi nulta tolerancija na stadionima, a to je najbolje na svojoj koži osjetio Dinamo zbog ekscesa BBB-a u Austriji i Rumunjskoj.