breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
FIGHT!
Umjesto na parter u kavez

Kakav MMA spektakl: Nesretni hrvač lovi povijesnu titulu u Bellatoru!

Joe Warren, 34-godišnji MMA borac, mogao bi ući u povijest kao prvi borac koji će držati titule Bellator svjetskog prvaka u dvije težinske kategorije...

Warren je, naime, aktualni vlasnik Bellatorovog pojasa u kategoriji do 65,8 kilograma, a od subote kreće u lov na naslov svjetskog prvaka u najnižoj, bantam kategoriji (do 61,2 kg). U gradu Canton se u subotu održava priredba Bellator 51 s kojom počinje ovogodišnji Bellatorov turnir u bantam kategoriji. Warren će svoju prvu borbu u četvrtfinalu ovog turnira imati protiv Kubanca Alexisa Vile kojem je ovo i prvi nastup u Bellatoru.

"Borim se za svoju obitelj. Ukoliko nastavim pobjeđivati i osvojim i ovaj naslov to će mi donijeti više novaca kojim ću se lakše brinuti o svojoj obitelji“, iskren je o svojim motivima Warren koji je imao uspješnu karijeru u olimpijskom hrvanju grčko-rimskim stilom. On je, naime, osvojio Pan-Američke igre i Svjetski kup u hrvanju, a trebao je nastupiti za reprezentaciju SAD-a na Olimpijskim igrama u Pekingu. Međutim, Warren je 'uhvaćen' na anti-doping testu kao pozitivan na THC, kemijski sastojak kojeg izlučuje marihuana.

"Bio sam spreman osvojiti Olimpijske igre i donijeti zlato SAD-u“, prenosi USA Today Warrenove riječi kojeg je suspenzija usmjerila prema MMA svijetu u kojem ima 7 pobjeda i jedan poraz. I dok Warren o Olimpijskim igrama i dalje samo mašta kroz oblik eventualnog nastupa u Londono sljedeće godine, njegov subotnji protivnik je na Olimpijskim igrama nastupio i to prilično uspješno.

Alexis Vila je, naime, branio kubanske boje na Olimpijskim igrama koje su se 1996. godine održale u Atlanti osvojio brončanu medalju u kategoriji do 48 kilograma slobodnim stilom. Vila je prije toga, 1993. i 1994. Godine osvojio zlatne medalje na Svjetskim prvenstvima, a 1995. je na SP bio srebrni. U MMA sport se Vila uključio 2007. godine, a od tada je ubilježio 9 pobjeda u isto toliko nastupa. Ovo će mu biti prva borba u Bellatoru, najjačoj MMA organizaciji nakon Zuffinih UFC-a i Strikeforcea.