Domaća organizacija slobodne borbe FNC na svojoj 22. priredbi ponovo je priredila spektakularnu borilačku večer u Areni Stožice u Ljubljani, ali ona nije prošla bez velikih tenzija i – skandala.
Do najveće kontroverze večeri došlo je u meču između Jakuba Nedoha, domaće uzdanice, i britanskog borca Toma Breesa, gdje je sudac u prvoj rundi prekinuo borbu nakon poluge na nozi, misleći da je Slovenac tapkao.
Publika eksplodirala: "Nije tapkao!"
Prekid je odmah izazvao oštro negodovanje u dvorani, a sam Nedoh je u kavezu signalizirao da se nije predao. Kad je na ekranu prikazana usporena snimka, postalo je jasno – tapkanja nije bilo.
Usijana atmosfera brzo je eskalirala – zvižduci su preplavili dvoranu, a u oktogon su počele letjeti plastične boce i stolice. U trenu, dvorana je više nalikovala na nogometni derbi nego na MMA event.
Breese nije mogao dati intervju
Unatoč službenoj pobjedi, Tom Breese nije uspio dati intervju u kavezu, jer je buka bila preglasna, a reakcija publike prejaka. Organizatori su ga morali brzo ispratiti iz oktogona, uz jaku zaštitu.
FNC 22 je do tada nudio niz atraktivnih borbi i atrakcija, ali ova scena ostavit će gorak okus – ne zbog poraza, nego zbog načina na koji je do njega došlo.
Pogledajte prekid OVDJE.