Borilačku scenu nedavno su oduševila pulska braća Vrtačić. 31-godišnji Andi i sedam godina mlađi Luka. I dok je Andi isporučio još jednu pobjedu nokautom u ponajboljoj europskoj organizaciji slobodne borbe - poljskom KSW-u, Luka je na istoj priredbi sve šokirao u svom profi debiju i svog iskusnijeg protivnika nokautirao za samo 45 sekundi.
Tri vijesti o kojima se priča
Bonus za nokaut večeri u svom debiju. Tako je u profi vode zakoračio Luka, a borilačkim znalcima puno poznatiji Andi svoj posao završio je krajem prve runde za još jedan korak prema vrhu KSW-a.
Zelgova taktika upalila
"Od prve do posljednje sekunde sve je proteklo po planu, onako kako smo naumili Zelg i ja. Taktike smo se držali savršeno", rekao je Andi i dodao:
"Od pet borbi četiri pobjede ostvario sam nokautima, imam jedan poraz sudačkom odlukom.
Za sada ide sve po planu i zato vjerujem da ću do kraja 2026. biti prvi izazivač u srednjoj kategoriji."
Andi Vrtačić želi na vrh KSW-a
Na vrhu KSW-a fantastični je Piotr Kuberski, koji ovaj vikend brani pojas. Osim njega Andi je naciljao još jedno ime.
"Kuberski ili Pavlak. Kuberski je ondje velika zvijezda kao i Pavlak. Kuberski ako se gleda statistika možda i najbolji. Ima omjer 1:0, on je u top tri borca u Europi sigurno i ako ga pobijedim, a vjerujem da bih ga pobijedio, onda bih bio u samom vrhu boraca u Europi."

Lukin meč bio je prije njegova na programu.
"Borio sam se s tim do meča da mi ne izaziva stres, a ipak mi je izazvao jer mi je ipak brat, ali što se tiče same borbe i neke dodatne motivacije, to mi je sasvim svejedno borim li se sam ili sa svim drugim kolegama iz kluba jer je motivacija uvijek ista."
Vrtačići treniraju u pulskom Trojanu, a kako je Luki imati starijeg brata za mentora.
"Pa, vidi, puno mi znači jer sam tek na početku svoje MMA karijere. Što god da trebam, mogu se obratiti njemu i ne trebam pitati neke druge nepoznate ljude", kaže Luka.
Radio kao vatrogasac
Andi je dugi niz godina radio kao vatrogasac. Prošle godine stavio je sve na kocku i potpuno se posvetio slobodnoj borbi.
"Možeš ti gurati paralelno posao uz ovaj sport, ali uvijek ćeš biti neka srednja razina. Ako ciljaš na sam vrh, onda moraš to živjeti, sanjati da si od 0 do 24 u tome. Od jutra do večeri."
Luka se želi povesti sličnim primjerom.
"Motivira me to da ne radim do penzije od 7 do 3, nego da probam napraviti nešto u životu i osigurati sebe i svoju obitelj. Na ovaj ili onaj način."
Luka nema straha u kavezu
Obojici je baza kick-boks i u borilačkom su sportu od malih nogu.
"Počeo sam s taekwondoom, onda sam se nakon dvije godine prebacio u kick-boks, u kojem sam ostao sedam do osam godina, onda je on lagano pao, a MMA je sve više postao poznat, pa smo se svi u klubu prebacili na MMA.
Borbu protiv puno iskusnijeg Jačeka Gaca prihvatio je tek dva tjedna ranije. Ostalo je povijest.
"Nema treme, nema straha, osjećaj je odličan i brutalan. Sve je to odlično, onda dan prije borbe krene strah od poraza, što ako izgubim. Kada uđeš u kavez i meč počne, to je najbolji osjećaj na svijetu", kaže Luka.
Sada kada je tek otvorio vrata kaveza, počinje pravi posao. U bratu ima najbolji primjer.
"Trebam biti ponizan, trenirati, vježbati naporno svaki dan svaki segment borbe.
Čekati novu borbu i to ti je to", za kraj je poručio Luka.
Upoznajte braću Vrtačić iz Pule u prilogu Vlade Bobana
