nikad viđeno

Zubac i Clippersi doživjeli povijesno poniženje od Dončića i društva: 50 razlike već na poluvremenu

Los Angeles Clippersi doživjeli su najveći poraz u povijesti…

Košarkaši Dallas Mavericksa porazili su Los Angeles Clipperse sa 124-73, što je najveći poraz momčadi iz LA-a dosad.

No ono što je najgore u ovom porazu je činjenica da je prednost Mavericksa na poluvremenu bila +50 (77-27), što je najveća razlika u prvom dijelu na NBA utakmicama od uvođenja ograničenja napada u sezoni 1954./55.

Za prvu ovosezonsku pobjedu Dallasa najzaslužniji je bio Slovenac Luka Dončić sa 24 koša, devet skokova i osam asistencija. Josh Richardson je ubacio 21 poen.

Clippersima je to bio prvi poraz u novoj sezoni, a u njemu je hrvatski centar Ivica Zubac postigao 10 koševa za 16 i pol minuta u igri. Paul George je sa 15 koševa bio najbolji strijelac domaće momčadi koja je u ovoj utakmici bila bez Kawhija Leonarda, ozlijeđenog na prethodnoj utakmici slučajnim udarcem u lice od suigrača Sergea Ibake.