Bar nešto

Zagrebaši izgubili i od Unicaje ali s pristojnih minus 14!

Košarkaši Zagreb CO-a poraženi su u dvoboju 4. kola skupine B Eurolige na gostovanju u Malagi kod Unicaje s 99:85 (49:41), što im je i najmanji poraz u sezoni.

Košarkaši hrvatskog prvaka Zagreba pretrpjeli su i četvrti uzastopni poraz u Euroligi. U 4. kolu B skupine izgubili su kod Unicaje s 99-85.

S obzirom na dosadašnje poraze u ovome natjecanju, ovaj se može tretirati kao ''prihvatljiv''. Zagreb je odlično krenuo u utakmicu, te je nakon dvije minute igre poveo s 9-0. Održavali su ''mravi'' prednost tijekom cijele prve četvrtine, u jednom trenutku i s 11 koševa razlike, a nakon prvih 10 minuta igre vodili su s 27-19.

No, Zagrebu je trebalo gotovo pet minuta za prvi poen u drugom periodu, pa je Unicaja već u 14. minuti stigla do prvog vodstva, a na veliki odmor otišla s prednošću 49-41. Zagreb se u trećem periodu dva puta vratio na -4, ali je domaćin nakon 30 minuta igre imao 16 koševa prednosti i već tada je bilo jasno da od senzacije neće biti ništa. U zadnjoj četvrtini je domaćin rutinski održavao sigurnu prednost.

Luka Žorić bio je najbolji strijelac Unicaje s 14 koševa. Centar hrvatske košarkaške reprezentacije pogodio je 7 od 11 lopti protiv svojih bivših suigrača u nepune 23 minute. Imao je tri skoka i dvije izgubljene lopte. U ujednačenoj momčadi Unicaje, Freeland je postigao 13 koševa, Roeland i Garbajosa po 12, Rodriguez 11, a Blanco 10 koševa.

Hrvoje Perić je u 20 minuta igre postigao 6 poena (3-5 za dva poena, 0-1 za tri), ali se istaknuo sa 6 skokova i 3 asistencije.

U Zagrebu je najbolji bio Mario Kasun s 23 koša (9-16 za dva poena, 0-1 za tri, 5-5 slobodna bacanja) i 7 skokova. Veteran Damir Mulaomerović je odigrao čak 36 minuta, najviše na utakmici. Ubacio je 13 poena, no, šut ga baš nije služio, osim s crte slobodnih bacanja (2-7 za dva poena, 1-3 za tricu, 6-6 slobodna bacanja). No, zato je upisao čak 10 asistencija! Simon i May dodali su po 10 poena u Zagrebu.

Unicaji je ovo bila treća uzastopna pobjeda.

Košarkaši Galatasaraya pobijedili su u Stožicama Union Olimpiju sa 79-70 u ogledu 4. kola D skupine. Turska momčad je zasluženo pobijedila jer je vodila od početka do kraja utakmice. Ljubljančani su se u trećoj četvrtini dva puta približili na zaostatak od samo jednog koša razlike, imali su i napad za vodstvo kojeg nisu iskoristili. U zadnjem periodu su ''zmajčeki'' još jednom stigli na -1, ali su gosti serijom 11-0 prelomili utakmicu.

Aleksandar Ćapin predvodio je Olimpiju s 15 koševa. Hrvatski košarkaš Damir Markota ubacio je 8 poena u 29 minuta igre (2-2 za dva poena, 1-4 trice, 1-4 slobodna bacanja). S 9 uhvaćenih lopti (4 u napadu) bio je najbolji skakač u ljubljanskom sastavu. Dodao je dvije asistencije i jednu osvojenu, ali i tri izgubljene lopte.

Kod gostiju je najbolji bio Furkan Aldemir sa 18 koševa i 11 skokova. Lukša Andrić je u nešto više od 15 minuta na parketu ubacio 3 poena, sve iz slobodnih bacanja (3-4). Iz igre je probao samo jednom i promašio. Upisao je dva skoka, te po tri asistencije, osvojene i izgubljene lopte.

Ljubljančanima je ovo bio treći poraz u Euroligi, a Galatasarayu druga pobjeda.