Zagreb slomio Cedevitu u Podsusedu!

Košarkaši Zagreb CO-a poveli su u seriji na tri pobjede u finalu Lige za prvaka nakon što su u gostima svladali Cedevitu 73:58 (38:23).

U dvorani u Podsusedu sve je bilo neizvjesno do 15. minute i rezultata 20:20, da bi potom Zagreb krenuo u furioznu seriju (18:3), dobio četvrtinu s ogromnih 19 razlike (27:8) i praktički riješio prvi dvoboj u svoju korist.

''Gledajte na našu pobjedu kao na teniski meč na tri dobivena u kojem smo mi dobili tek prvi set'', ističe zagrebaš Žorić.

Cedevitin trener Aco Petrović bio je u pravu rekavši da bi Cibona bila nezgodnija Zagrebu nego njegova momčad. Nakon samo 28 posto šuta domaćina u prvom dijelu (23:38), 'Mravi' su u Podsusedu sa 73:58 cedevitašima preoteli prednost domaćeg terena i u finalu doigravanja poveli 1-0.

Nakon što mu je momčad u prve tri četvrtine ubacila samo 37 koševa, Aco je lošeg Drapera ostavio na klupi i time potpisao predaju pa je na koncu kazao:

''Bili smo i emocionalno i tjelesno prazni. Gotovo da se nismo ni pojavili na utakmici. Zagrebovi košarkaši bili su brži od nas u svakom koraku i 10 centimetara viši u svakom skoku. Nisu čak niti morali odigrati posebno dobro, kontrolirali su skok (34-47), a to što je Mašić imao 14 skokova govori da su imali više energije i pokupili sve ničije lopte.

Energičan u vođenju bio je i njegov trener-suparnik Ivica Burić koji se u jednom trenutku zaboravio pa je zbog tri stranca na parketu dobio tehničku.

Bura je u Mostarcu Mašiću, uz Žorića, bio Zagrebova nuklearna elektrana, a povratnik Alex Renfroe je podigao razinu pritiska na vanjskim crtama obrane i uveo Cedevitu u Zagrebov ritam.

''Alex je bez treninga odigrao vrhunski, pozitivac je dragocjen ovoj momčadi'', pohvalio je američkog suigrača Mulaomerović.

S obzirom kako je Cedevita sinoć izgledala potrošeno i nemoćno, neutralni kibici mogli bi žaliti zbog toga što u finale nije prošla Cibona. Ipak, sinoć najkorisniji zagrebaš Žorić (18 koševa, 12 skokova) upozorava:

''Gledajte na ovo samo kao na jedan teniski meč na tri dobivena u kojem smo mi dobili tek prvi set. Nismo očekivali da će ispasti ovako, mi smo se nadali izjednačenoj završnici u kojoj bi imali veće izglede jer smo imali više dana odmora, a i njih je polufinalna serija više izmorila.''

Kod Zagreba su najviše koševa dali Žorić (18) i povratnik Renfroe (13), dok su indisponiranu Cedevitu predvodili Edwards i Bažadarić s po 15 poena, a najbolji igrač Draper ostao je na svega dva koša.

Drugi dvoboj finala igra se 1. lipnja u Trnskom. (Agencija VLM)