Zagreb preokrenuo protiv Zadra u završnoj četvrtini

Košarkaši Zagreba pobjednički su startali u prvenstvu Hrvatske. Kod kuće su pobijedili Zadar 83:75.

S obzirom da se Zagreb borio za Final Four NLB lige, a Zadar kao posljednji ispao iz nje, očekivala se laka pobjeda domaćih na otvaranju završne faze košarkaškog prvenstva Hrvatske. No, Zadrani su bili ti koji su vodili 62:52 uoči zadnje četvrtine i činilo se da će prirediti iznenađenje.

Ipak, u zadnjoj četvrtini Zagreb na krilima Mulaomerovića i Renfroea izveo je veliki preokret i osigurao pobjedu i prije same završnice, u koju je ušao sa prednošću 75:68 tri minute prije kraja te ju rutinski očuvao za 83:75 na kraju.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Mario Kasun s 14 postignutih koševa, Renfroe je dodao 12, kao i Heytfelt te Mulaomerović. Kod gostiju je bio najbolji Brown s 26 postignutih koševa.