Zagreb poražen u Sloveniji u dramatičnoj završnici

Prvi su poraz u NLB ligi ove sezone upisali košarkaši Zagreba. Stigao je on na gostovanju kod Krke koja je slavila u neizvjesnoj završnici 65-63...

Slovenska je momčad tako u četvrtom kolu regionalne lige došla do druge pobjede, a svojim ju je osmim košem donio Zoran Dragič. Pokušaj trice za pobjedu Krunoslava Simona, koji je nekoliko sekundi ranije pogodio za 63-63, bio je neuspješan.

Inače, Simon nije imao svoj dan (0-3 za dvicu, 2-6 za tricu), međutim, treba spomenuti da nije bio jedini iz vanjske linije koji nije bio na visini zadatka. Tako je u zadnjoj minuti, kada se utakmica lomila, iskusni Damir Mulaomerović izgubio svoju šestu loptu i promašio oba slobodna bacanja pri 61-60 za domaćina. Osim oba promašaja s crte, iz igre je gađao izuzetno loših 1-8.

Napadački dobra bila je centarska linija "mrava", a posebice Mario Kasun s 22 poena i sedam skokova. Luka Žorić, koji je izborio deset suparničkih osobnih pogrešaka, dodao je 16 koševa i uhvatio četiri lopte. Primjetan, ali i nedostatan, bio je učinak Alexa Renfroea (13 poena, osam skokova).

U momčadi Krke su se svi koji su zaigrali upisali među strijelce. Predvodio ih je Petrov s 11 koševa.

Budućnost nije imala nikakvih problema u utakmici protiv Radničkog koju su s 95-61 riješili u svoju korist. Nakon uvodne četvrtine bilo je +15 (32-17), na poluvremenu +30 (55-25), a u zadnjih deset minuta ušlo se s prednošću domaćina +38 (76-38). Četvoricu po poenima dvoznamekastih u redovima domaćina predvodio je Dragičević s 18 koševa i pet skokova. Imao je i pet izgubljenih lopti. Jednak učinak, ali uz samo jednu izgubljenu loptu, imao je Dragojlović za Radnički.