Zagreb poražen u četvrtfinalu Eurochallengea

Košarkaši Zagreba izgubili su u prvoj četvrtfinalnoj utakmica FIBA Eurochallenge Cupa prednost domaćeg parketa. Ruska Samara je slavila u Trnskom 81-77...

Druga utakmica se igra 25. ožujka, no tom prilikom će Samara biti domaćin i moguća pobjeda bi ih odvela u polufinale. Ukoliko košarkaši Zagreba budu uspješni na tom gostovanju, treća odlučujuća utakmica za polufinale će se odigrati opet u Trnskom 31. ožujka.

Veći dio utakmice su gostujući košarkaši proveli u prednosti. Najveću su dosegli na kraju treće četvrtine kada su vodili 65-56.

Tri minute prije kraja Krunoslav Simon je tricom donio Zagrebu izjednačenje na 73-73, no vrlo brzo se opet ustalila prednost Samare od dva do tri poena, što su do kraja mudro čuvali uspješnim izvođenjem slobodnih bacanja.

Po 22 poena su za Zagreb ubacili Damir Mulaomerović i Luka Žorić, s tim da je Mulaomerović ostvario i pet asistencija, a Žorić pet skokova.

Kod gostiju je najbolji bio Bremer sa 21 poenom i po pet skokova i asistencija.