Zagreb u drami iščupao pobjedu protiv srpskog doprvaka

U neizvjesnoj su završnici, unatoč osjetnoj prednosti nakon druge odnosno treće četvrtine, košarkaši Zagreba u Draženovu domu pobijedili Hemofarm 76-73 u prvoj utakmici 7. kola NLB lige...

Na poluvremenu su igrači Denisa Bajramovića imali 48-34, a nakon 30 minuta igre 57-50. U 37. je minuti vršački sastav svejedno došao do prednosti 67-64, koju su serijom 8-0 Mulaomerović (dvije trice) i Simon (polaganje) domaći preokrenuli u vodstvo 72-67.

U završnici je Mulaomerović zabio dva ključna slobodna bacanja za konačnih +3 (76-73) zaokruživši tako svoju sjajnu večer (23 koša, trice 5-8). Luka Žorić odlično ga je pratio sa 17 koševa i deset skokova, dok je Simon dodao 16 poena i osam skokova.

Kod gostiju je reprezentativac Milan Mačvan bio najučinkovitiji s 18 koševa i pet skokova.

Ovom su pobjedom, četvrtom u ligi, košarkaši Zagreba makar privremeno skočili na drugo mjesto ljestvice. Hemofarm je i dalje lider ljestvice. Ovo je igračima Željka Lukajića bio tek drugi poraz u sezoni.

NLB liga, 7. kolo:

Zagreb – Hemofarm 76-73

Redoslijed: 1. Hemofarm 5-2, 2. Zagreb 4-3, 3. Budućnost 4-2 (-1), 4. Krka 4-2 (-1)..., 8. Cibona 3-3 (-1), 9. Cedevita 3-3 (-1), 10 Široki 3-3 (-1), 11. Zadar 2-4 (-1)...