Košarka
SPORTOVI
Košarka
Težak ždrijeb Eurolige

Zagreb i Kasun na Panathinaikos i CSKA , Cibona protiv Choleta

Košarkaši Zagreba i Cibone saznali su svoje protivnike u Euroligi, odnosno u kvalifikacijama za istu u sezoni 2011/12, na ždrijebu održanom u Barceloni...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Aktualni prvaci Hrvatske, košarkaši Zagreba, tako će u najjačem europskom klupskom natjecanju igrati u skupini B u kojoj su smješteni još grčki Panathinaikos, moskovski CSKA, Unicaja, Žalgiris i Brose Baskets iz Bamberga.

>> Trener Zagreba nakon ždrijeba: Cilj nam je plasman u drugi krug

U ovom trenutku ne zna s kojim će Zagreb sastavom igrati Euroligu, no poznato je kako centar s NBA Mario Kasun već neko vrijeme ima novu ponudu Zagreba na stolu i po posljednjim informacijama - pristao je na produženje ugovora.

Ako Zagreb, zahvaljujući NBA lockoutu, dovede još neko zvučno pojačanje - za očekivati je kako će utakmice Eurolige igrati u prepunoj Areni.

Cibona, najugledniji hrvatski klub i bivši dvostruki prvak Europe, započet će svoj kvalifikacijski put prema Euroligi protiv francuskog Choleta, kluba koji ju je prošle godine u dva navrata lako savladao. U slučaju pobjede nad francuskim sastavom "cibosi" će na boljega iz okršaja Budućnosti i Lietuvos Rytasa.

Inače, pobjednik kvalifikacijskog Final Eight turnira A u kojem se nalazi Cibona zaigrat će kasnije u euroligaškoj skupini C uz Real Madrid, Maccabi, Partizan, Anadolu Efes Pilsen i Emporio Armani.

Kvalifikacije za Euroligu:

Turnir A

Asvel – Gravelines

PAOK – Galatasaray

Cibona - Cholet

Lietuvos Rytas – Budućnost

 

Turnir B

Alba – VEF Riga

Charleroi – Donjeck

Nymburk – Banvit

Himki – Turow

Euroliga, ždrijeb skupina:

skupina A

Olympiacos, Caja Laboral, Fenerbahçe, Bizkaia Bilbao Basket, Cantu, Nancy

skupina B

Panathinaikos, CSKA Moskva, Unicaja, Žalgiris, Brose Baskets, Zagreb

skupina C

Real Madrid, Maccabi, Partizan, Anadolu Efes Pilsen, Emporio Armani, pobjednik kvalifikacijskog turnira A

skupina D

Barcelona, Montepaschi Siena, UNIKS Kazan, Asseco Prokom, Union Olimpija, pobjednik kvalifikacijskog turnira B

Nastavi čitati