Zadar se oprostio porazom od Europe

Košarkaši Zadra izgubili su na gostovanju kod belgijskog Oostednea sa 76-53 (39-28) u posljednjem, 6. kolu L skupine FIBA-inog Eurochallengea…

Bila je to i posljednja Zadrova europska utakmica ove sezone. Hrvatski predstavnik je natjecanje u ovoj skupini završio s jednom pobjedom i pet poraza. Nije imao niti matematičke šanse za prolaz prije dvoboja protiv Oostendea, koji je prvi u skupini s omjerom 5-1.

Zadrani su svejedno solidno odigrali dobar dio prvog poluvremena, te su 15. minuti vodili s 28-25. Međutim, nakon toga je došlo do velikog pada u igri Zadra u oba smjera, pa je domaćin serijom 14-0 otišao na odmor s prednošću od 11 koševa razlike.

Zadrani su se uspjeli spustiti na minus šest u trećoj četvrtini, ali nisu uspjeli ugroziti na kraju vrlo uvjerljivu pobjedu domaćina, kojeg je predvodio Matthew Lojevski s 18 koševa. U Zadru je najbolji bio Marko Car sa 17 koševa, pet asistencija i tri skoka.

Eurochallenge, 6. kolo skupine L:

Oostende – Zadar 76-53
Lokomotiv Kuban – Prostejov 90-76

Redoslijed: 1. Oostende 5-1, 2. Lokomotiv Kuban 4-2, 3. Prostejov 2-4, 4. Zadar 1-5