Bolje izdanje Splita

Nervoza i loše odluke u napadu odlučile pobjednika susreta: Zadar na korak od titule

Treća utakmica finala doigravanja između Zadra i Splita na rasporedu je u ponedjeljak.

Košarkaši Zadra poveli su sa 2-0 protiv Splita u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske te ga od osvajanja trećeg naslova dijeli još samo jedna pobjeda.

U drugom dvoboju igranom u petak u Zadru bilo je 73:58 (18:13, 10:15, 21:12, 24:18).

Za razliku od prve utakmice igrane prije dva dana kada je pitanje pobjednika bilo riješeno još u prvom poluvremenu, u drugoj je Split puno duže bio u igri.

Početkom četvrte četvrtine bilo je samo 52:47 za Zadar, ali ubrzo je uslijedila serija loših odluka gostiju u napadu.

Nervoza i loše odluke u napadu odlučile pobjednika susreta

Na to se nadovezala i nervoza uzrokovana  sudačkim odlukama. To je za posljedicu imalo i tehničku pogrešku trenera Karakaša, pa je Zadar pobjegao na 64:52 i susret je bio odlučen.

Dominik Mavra sa 19 i Michael Chinanu Onuaku sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Zadra.

gol expired Veliko priznanje za trenera zadarske Sonik Puntamike divider

Dok su Luka Babić, Marko Luković, Pavle Marčinković i Marin Marić sa po 11 ubačaja predvodili Split.

Zadar može osvojiti treći naslov već u ponedjeljak, kada će se od 21 sat igrati treća utakmica finala na splitskim Gripama. Dva dosadašnja naslova, Zadrani su osvojili 2005. i 2008. godine, dok je Split svoj jedini naslov prvaka osvojio davne 2003. godien.