ANTINA NOVA MLADOST

Zaboravljeni hrvatski centar odigrao utakmicu u rangu najboljih košarkaša Europe

Gotovo nevjerojatne brojke, uz ključne poene utakmice, upisao je Ante Tomić za samo 21 minutu na parketu.

Ante Tomić (Foto: Profimedia)

Momčad Joventuta slavila je u utakmici Eurokupa na gostovanju kod Hamburga rezultatom 96:90, a ključni igrač bio je 36-godišnji hrvatski košarkaš Ante Tomić.

On je na parketu proveo tek 21 minutu, ali dovoljno da odradi najvažnije stvari i upiše sjajne brojke.

Na svojim leđima doveo momčad do pobjede

Ante je preuzeo stvari na sebe kod vodstva domaćih rezultatom 90:89 te je postigao posljednjih sedam poena Joventuta, odvevši ih do pobjede.

Centar koji se odavno povukao iz hrvatske reprezentacije, gdje je često bio nepravedno kritiziran od strane javnosti, još uvijek igra sjajno te prolazi kroz svojevrsnu drugu mladost.

Ovaj susret završio je s 21 poenom, deset skokova i šest asistencija te valorizacijom 31, što je druga najveća u cijelom kolu Eurokupa.

Ove sezone Eurokupa na prosjeku je od 10 poena, 6.1 skoka i 2.6 asistencija po utakmici.

Dok Tomić uživa u košarci, nikome neće biti lako protiv njega.