Borba za ostanak

Vrlo bitna pobjeda Zadra u Sremskoj MItrovici

Zadrani su su bili bolji u sve četiri četvrtine i zasluženo nose oba boda.

U susretu 18. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u Sremskoj Mitrovici pobijedio Megu Bemax 97-85 ostvarivši šestu pobjedu u sezoni.

Zadar je posve zasluženo stigao do važnih bodova nakon što je dobio sve četiri četvrtine. Nakon prve dionice gosti su imali koš prednosti (20-19), na poluvremenu je prednost bila +5 (50-45), na kraju treće četvrtine Zadar je vodio sa 75-65, a na koncu je bilo +12.

Zadar su do pobjede predvodili Kwame Donte Vaughn sa 23 koša, sedam skokova i osam asistencija, te Luka Žorić sa 15 koševa i tri skoka, dok su Šime Špralja i Vladimir Dašić dodali po 11 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Nikola Mišković sa 25 koševa i devet skokova, te Luka Ašćerić sa 12 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi, Cedevita i Cibona igrali su u subotu. Košarkaši Cedevite dobro su se namučili kako bi došli do pobjede na gostovanju kod Igokee 78-75, dok je Cibona s uvjerljivih 59-83 poražena od beogradskog Partizana u KC Dražen Petrović.