Vjerovali ili ne: Sacramento preokrenuo -35!

Najintrigantnija utakmica od pet odigranih u NBA ligi bila je ona u Chicagu gdje je Sacramento u neviđenom naletu na kraju pobijedio 102-98...

Time je Sacramento došao do drugog slavlja u nizu u gostima (prije toga su pobijedili Milwaukee), no tijekom treće četvrtine ništa nije ukazivalo da Kingsi mogu doći i do prihvatljivog poraza, a kamoli slavlja.

Chicago je osam minuta prije kraja treće četvrtine imao vodstvo 79-44 (+35 razlike). Imao je Chicago i 83-50 (+33 razlike) pet minuta prije kraja te dionice, ali ništa im nije pomoglo. Sacramento je do kraja te četvrtine napravio seriju 19-5 i došao na zaostatak 88-69, a potpuni obrat se dogodio u zadnjem periodu igre. Taj su dio dobili 33-10 (!) i na kraju slavili 102-98.

Drugi je to najveći preokret u novijoj eri NBA ligi. Najveći drži Utah Jazz koja je 1996. godine gubila protiv Denvera 70-34 (minus od 36 poena), ali su na kraju Jazzeri slavili 107-103.

'Nevjerojatno. Sve što mogu reći je nevjerojatno', rekao je Tyreke Evans koji je sa 23 poena i osam skokova predvodio Sacramento.