Košarkaši Boston Celticsa prekinuli su seriju Charlotte Bobcatsa od četiriju uzastopnih pobjeda domaćim slavljem 99-94. Ključnu je ulogu u pobjedi imao 38-godišnji Shaquille O'Neal...

Shaquille O'Neal, veteran pod košem bostonske momčadi, odradio je najveću minutažu dosad u dresu Celticsa. Igrao je čak 35 minuta ostvarivši 23 koša (10-12 šut iz igre) te po pet skokova i blokada. Njegov je to drugi najbolji učinak u sezoni.

Znao sam da ću, kada se ovako nešto dogodi, biti spreman. Imao sam ove sezone problema s osobnim pogreškama i iskreno nisam baš skupio puno minuta pa se nisam mogao vaditi kako sam umoran ili slično“, rekao je nakon utakmice 38-godišnji Shaq koji je s nekoliko zakucavanja zaista podsjetio na svoje najbolje dane.

„Samo sam izašao na parket, dobio nešto više udaraca i napravio sam to što jesam“, dodao je sa smiješkom Shaq.

Igrali su lanjski doprvaci devetu utakmicu bez ozlijeđenog Kevina Garnetta, a velik je dio dvoboja prosjedio i Paul Pierce zbog problema s osobnim pogreškama. Svejedno je ubacio 19 koševa, baš kao i Ray Allen. Prvo ime dvoboja u opet ujednačenoj momčadi Doca Riversa ipak je bio izvrsni playmaker Rajon Rondo s 18 koševa, 13 asistencija i šest skokova.

U teksaškom i uopće derbiju Zapadne konferencije San Antonio je u svojoj AT&T Areni pobijedio oslabljene Dallas Maverickse 101- 89. Centar DeJuan Blair predvodio je Spurse s 18 koševa i 13 skokova pridonijevši 34. pobjedi sastava Grega Popovicha u 40. utakmici. San Antonio je uvjerljivo najbolja momčad lige.

Dirk Nowitzki zbog problema s koljenom nije odigrao devetu utakmicu zaredom. Trebao bi napokon nastupiti u subotnjem dvoboju kod Memphis Grizzliesa. Bez njega su Mavericksi izgubili sedam utakmica. Ne igra im također niti nisko krilo Caron Butler, koji će propustiti ostatak sezone zbog teže ozljede koljena.

Do sedme pobjede u nizu stigli su pred svojom publikom u Staples Centeru košarkaši LA Lakersa. Prvaci su pobijedili New Jersey Netse 100-88 nanijevši im deveti poraz u deset posljednjih dvoboja ponajprije zbog 27 koševa Kobea Bryanta te 20 poena i devet skokova Paua Gasola.

Prvi su se put kao gosti u Staples Center vratili Saša Vujačić i Jordan Farmar, košarkaši koji su dvije posljednje sezone završavali kao prvaci upravo u dresu Lakersa. Slovenac je bivšim suigračima ubacio 17, a Farmar 12 poena.

Najlošiju utakmicu sezone odigrali su New York Knicksi izgubivši u Madison Square Gardenu od Sacramento Kingsa 93-83. Goste je do pobjede predvodio izvrsni Slovenac Beno Udrih s 29 koševa (11-14 šut iz igre), pet skokova i četiri asistencije.

Knicksi su šutirali iz igre samo 31.5%, što je njihov najgori pucački učinak sezone. Vidi se to i na šutu njihova najboljeg igrača Amar'ea Stoudemirea, koji je za 25 koševa iz igre šutirao 6-22.

NBA, petak:

Indiana – Chicago 86-99 (Granger 22k, 6s / Rose 29k, 10s, 5a)

Philadelphia – Milwaukee 95-94 (Iguodala 15k, 6s, 7a / Bogut 10k, 12s, 5a)

Toronto – Detroit 95-101 (Bargnani 31k, 9s / McGrady 22k, 5a)

New York – Sacramento 83-93 (Stoudemire 25k, 13s / Udrih 29k, 5s, 4a)

Boston – Charlotte 99-94 (Rondo 18k, 6s, 13a, O'Neal 23k, 5s, 5bl / Augustin 19k, 6a)

Houston – New Orleans 105-110, produžetak (Lowry 28k, 6s, 7a / Okafor 17k, 15s)

San Antonio – Dallas 101-89 (Blair 18k, 13s, 4a / Marion 14k, 10s)

Utah – Cleveland 121-99 (Williams 26k, 9a / Jamison 26k, 11s)

LA Lakers – New Jersey 100-88 (Bryant 27k / Lopez 35k, 6s, 4a)

Golden State – LA Clippers 122-112 (Ellis 30k, 6a / Griffin 28k, 13s)

Phoenix – Portland 115-111 (Nash 23k, 6s, 13a / Miller 19k, 5s, 8a)

13. L.A. Clippers 38 13 25 -109
14. Minnesota 40 10 30 -220
15. Sacramento 37 9 28 -216