New York Knicksi sve više dokazuju da su dovođenjem Carmela Anthonyja i Chaunceyja Billupsa u svoje redove napravili dobar posao. Osjetio je to i Miami Heat...

Jakom obranom Knicksi su slavili na gostovanju u American Airlines Areni u kojoj su domaćina zadržali na 86 poena, ubacivši im pet više. Billups (16 koševa) je pogodio ključnu tricu, Knicksi napravili seriju 13-2 pred kraj utakmice, a Amar'e Stoudemire (16 poena, deset skokova) "stisnuo" svoju jedinu blokadu sedam sekundi prije isteka vremena LeBronu Jamesu (27 koševa, sedam skokova) obranivši minimalnu prednost svoje momčadi. U dvoboju u kojem su Knicksi kaskali i petnaest koševa, Carmelo Anthony ponio je naslov najboljeg strijelca završivši ogled s 29 ubačenih koševa i devet uhvaćenih lopti. Poraz je Miamiju bio prvi domaći nakon niza od sedam pobjeda.

Za razliku od drugoplasirane momčadi Istočne konferencije, San Antonio Spursi, omjerom najbolja momčad zapada i cijele NBA lige, dodatno su popravili svoj učinak pobjedom protiv Memphis Grizzliesa. Slavlje 95-88, u koje je Emanuel Ginobili utkao 35 poena, šest skokova i osam asistencija, bilo im je 49. u sezoni u kojoj imaju i deset poraza. Sjajni argentinski košarkaš osamnaest poena ubacio je u posljednjoj četvrtini dvoboja kojeg su Spursi dočekali s izjednačenjem klupskog rekorda sezone od 21 uzastopne pobjede kod kuće.

Utakmicu su obilježile i dvije ozljede, ona francuskog playmakera Tonyja Parkera (gležanj), ali i suca Tommyja Nuneza Jr. koji je ostao ležati na parketu nekoliko minuta nakon sudara s Tonyjem Allenom. Odsvirao je do kraja poluvremena, no poslije se nije vraćao u utakmicu.

Dallas Mavericksi su uz 31 poen i 13 skokova Dirka Nowitzkoga slavili u Torontu kod Raptorsa. Pobjeda 114-96 šest im je uzastopna i šesnaesta u posljednjih sedamnaest utakmica.

Pojedinačni učinak dana pripada Minnesotinom Kevinu Loveu. Ostvario je krilni centar Timberwolvesa, u slavlju 126-123 protiv Golden State Warriorsa, svoj 46. uzastopni double-double učinak. Ovaj puta izgradio ga je na 37 poena i 23 uhvaćene lopte pod obručima.

Spomenimo još kako su LA Lakersi slavili su kod Oklahoma Cityja 90-87, a Phoenix Sunsi kod Indana Pacersa 110-108 nakon produžetka. Lakersi su do četvrte uzastopne pobjede i 42. ukupno u sezoni došli ujednačenom igrom u napadu. Pau Gasol zabio je 18 koševa uz 11 skokova, Kobe Bryant ubacio je osam od svojih 17 koševa u posljednjoj četvrtini, dok je Andrew Bynum dodao 16 koševa uz 10 skokova. Kod 90-87 vodstva Lakersa 10.9 sekundi prije kraja Lamar Odom promašio je dva slobodna bacanja i tako otvorio Thunderu priliku za produžetak, ali su šuteve za tri poena promašili i Kevin Durant i James Harden.

U drugom dijelu Oklahoma City je zabio samo 31 koš, najmanje ove sezone, što je uvjetovalo upisivanje trećeg poraza u nizu, što im se ove sezone još nije dogodilo. Inače, kod poraženog sastava najbolji je bio Russell Westbrook s 22 koša, dok je Durant zabio 21.

U drugom susretu Channing Frye je košem sa zvukom sirene pogodio za pobjedu Sunsa nad Pacersima. Ukupno je zabio 14 koševa, te je uz Granta Hilla (34 poena, 9 skokova), Stevea Nasha (10 koševa, 13 asistencija) i Marcina Gortata (17 koševa, 11 skokova) najzaslužniji za treći vezani trijumf Sunsa.

NBA liga, nedjelja:

San Antonio - Memphis 95-88 (Ginobili 35p, 6s, 8a, 4il, Duncan 12p, 8s, 5bl / Randolph 24p, 17s, 5a)

Miami - New York 86-91 (James 27p, 7s, 5a, 5il / Anthony 29p, 9s, Stoudemire 16p, 10s)

Orlando - Charlotte 100-86 (Howard 20p, 10s, Bass 17p, 4s / Jackson 35p, 6s)

Toronto - Dallas 96-114 (Calderon 15p, 8s, 8a / Nowitzki 31p, 13s, Marion 20p, 6s)

Cleveland - Philadelphia 91-95 (Hickson 22p, 16s / Holiday 13p, 6s, 9a, Brand 16p, 8s, 4il)

Minnesota - Golden State 126-123 (Love 37p, 23s, Beasley 25p, 9s / Curry 33p, 11s)

Portland - Atlanta 83-89 (Miller 20p, 7s, 4a / Johnson 22p, 4s, Crawford 23p, 6il)

New Orleans - Houston 89-91 (West 22p, 9s, 5a / Martin 33p, 5s, 6il, 4ol, Lowry 18p)

Indiana - Phoenix 108-110, produžetak (Granger 25p, 6a / Hill 34p, 9s, Gortat 17p, 11s)

Oklahona City - LA Lakers 87-90 (Westbrook 22p, 6s, 6a / Gasol 18p, 11s, Bryant 17p, 7a)